Hayaller, yaşanmak istenenler, yaşanamayanlar hepsinin farkında olmak lazım

Bir ben var, ablamın öldüğü yaştayım

Çocukluğumda sevgili ablama hep “beni bekle senin yaşına yetişeceğim” derdim. Üzücü bir şekilde de olsa beni bekledi ve bu gün “ablamın öldüğü yaşatayım”

Bir kardeş kaybetmek çok büyük bir acı, doldurulması imkansız bir boşluk olmakla birlikte, sevgili ablama beni beklediği ve bana hayatımı yeniden düşünme, irdeleme ve radikal kararlar alma farkındalığı yarattığı için özellikle bu gün tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum.

Farkındalığı yakalama şansını maalesef her zaman elde edemiyoruz, bu gün kendimi çok şanslı hissediyorum çünkü tüm yaşamımı gözden geçirme şansını kendime hediye ediyorum, insan kendisine de doğum günü hediyesi vermeli diye her zaman söylerim.  

Tüm yaşamım boyunca yaptığım hatalar, aldığım anda doğru olan bununla birlikte yanlış sonuçlar doğuran kararlar, üzdüğüm ve kırdığım tüm insanlar, farkında olmadan incittiğim tüm insanlar ve hayvanlar kısacası tüm negatiflikler için önce herkesten sonrada kendimden çok ama çok büyük bir özür diliyorum.

Bu gün hayatımda çok önemli bir dönüm noktası yaratıyor ve yeni kararlar, yeni bakış açıları ile yeniden doğmayı seçiyorum. En azından farkında olduğum tüm negatiflikleri hayatımdan çıkartıp, pozitiflere ve içimdeki güce yönelmeyi seçiyorum.

Hayatımda olan benden değer, sevgi ve desteklerini esirgemeyen aileme ve eşime teşekkür ediyorum.

Ablamın öldüğü yaştayım  bununla birlikte yaşamayı ve faydalı olmak için her zamankinden daha çok çaba göstermeyi, insanları ve hayvanları sevmeyi, mutluluğu hayatın merkezine koymayı, sevgiyi yaşatmayı ve yaşamayı, gelecek günlere umutla bakmayı, olabilecek kötü olaylara üzülmek yerine onlardan ders çıkartıp pozitif kazanımlar elde etmeyi, kısacası tüm duyguları yaşanması gerektiği şekilde yaşamayı ve sonuçlarının da keyfini çıkartmayı seçiyorum bu gün , o yüzden mutluyum.

Bende bu farkındalığı yaratan ve bana destek olan herkese SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

YAŞARKEN KENDİ DEĞERİNİZİN FARKINDA OLUN VE KENDİNİZİ SEVİN

SEVDİĞİNİZ VE SİZİ SEVEN HİÇ KİMSEYİ SİZSİZ BIRAKMA HAKKINA SAHİP DEĞİLSİNİZ…

Hüseyin Merviş

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir